Fırında Tavuk But

Rating: 5.00/5. From 1 vote.
Please wait...
Yapılış Zorluğu
Orta
Zamanı
Akşam
Yazar
Tarih
Fırında Tavuk But

Malzemeler:

1 Adet tavuk but
1 Çorba Kaşığı yoğurt
1 Çorba Kaşığı Sıvı yağ
1 Tutam Kimyon
1 Tutam karabiber – tuz

Yapılışı:

Özellikle yemek yapmak adına fazlaca az vaktiniz var ise doğrusu yaklaşık 40 dakika kadar diyelim? Bu vakti güzel bir fırın yemeği ile değerlendirebilirsiniz. Fırında en sevdiğim yemekler çoğu zaman etle alakalı yemekler. Bu dönemde hep söylediğim benzer biçimde et fazlaca pahalı ceplerimizi kavuruyor ve tavuğunda iyisini bulmak hakikaten zor,fakat kasabınıza güveniyorsanız muhakkak bu tarifimi denemelisiniz. Hem kolay yapımı hem de fazlaca uygun fiyatlı. Afiyetle yiyin.


Ilk olarak  malzemeleri bir kapta karıştırın ve tavuklarınızı fırın tepsinize (borcamda daha güzel olabilir) dizdikten sonra tüm karışımı iyice yiyecek şekilde tavuklarınızın üstüne dökün.
Bu borcamın ya da tepsinizin üzerini fırında yanmaz alüminyum folyo ile kapatın ve bir 20 dakika kadar bu şekilde pişirin.
Sonrasında bu folyoyu çıkartın ve tavuklarınız kızarana kadar yaklaşık bir 15-20 dakika daha pişirin.
Piştikten sonra sıcak servis yapın

Henüz yorum yok, ilk bırakan siz olun!

Bir cevap yazın

Not: Web sitesindeki yorumlar, bu web portalının görüşlerini değil, kendi yazarlarının görüşlerini yansıtır. Üyelerden hakaret, küfür ve kaba ifade vermekten kaçınmaları istenir. Herhangi bir yorum veya bildirimde bulunmaksızın herhangi bir yorumu silme hakkımız saklıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

*
*