Dereotlu Peynirli Poğaça | Yemek yapmak
Dereotlu Peynirli Poğaça

Sosyal platform da paylaş

Veya bu URL'yi kopyalayıp paylaşabilirsin

Dereotlu Peynirli Poğaça

  • Orta

Açıklama

Paylaş

Bir kabın içine unu ilave edin. Hemen sonra yumurtaların sarısını ondan sonra kullanmak suretiyle ayırın ve unun üstüne yalnız beyazları ilave edin. Kaptaki karışıma ilkin  oda sıcaklığındaki margarini, yoğurdu, sıvı yağı ondan sonra kabartma tozunu, şekeri, tuzu ve yarım demek kıyılmış dere otunu ilave edin.

Lor peyniri isterseniz poğaçalarınızın arasına koyabilirsiniz, isterseniz dolaysız olarak hamur harcı karışımınızın içine de ilave edebilirsiniz. Seçim sizin. Hazırladığınızın karışımı iyice yoğurun ve ondan sonra dileğiniz şekli verin. Yağlı kağıt kullanırsanız poğaçaların tabanının yapışmasını önlersiniz.

Son olarak fırın tepsisine dizdiğiniz poğaçaların üstüne evvel ayırmış olduğunuz yumurta sarılarını sürün. Bir miktar çörek otu ve isteğinize nazaran susam da ilave edebilirsiniz. Öncesinden 180 derecede ısıttığınız fırında poğaçaların üstü kızarana kadar pişirin. Piştikten sonrasında 10 dakika dinlendirip afiyetle yiyebilirsiniz. Afiyetle yiyin.

(Visited 147 times, 1 visits today)

Jale

" Sen şimdi bırak benim kim olduğumu... Bu gülü yetiştireceksen canın yanacak, elin kanayacak, güneş seni terletecek, bu bahçede gül bitmez diyenler olacak... Gül öyle yetiştirilmez böyle yetiştirilir diyenler olacak... Sen kendine şunu soracaksın; " Ben burayı gül bahçesi yapmak istiyor muyum? ". " Ben burada dünyanın en güzel güllerini yetiştirmek istiyor muyum? ". Eğer çok istiyorsan, ne eline batan diken ne de söylenenler umurunda olmayacak... Kim olursan ol tek isteğin şu kokuyu duymak olacak... " Mustafa Kemal ATATÜRK

Tarif yorumları

Bu tarif için henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu yazmak için aşağıdaki formu kullanın
asma yaprağında hamsi
önceki
Asma Yaprağında Hamsi
Ev baklavası
sonraki
Ev Baklavası
asma yaprağında hamsi
önceki
Asma Yaprağında Hamsi
Ev baklavası
sonraki
Ev Baklavası

Yorumunuzu Ekleyin