Fırında Köfte Patates | Yemek yapmak
Fırında Köfte Patates

Sosyal platform da paylaş

Veya bu URL'yi kopyalayıp paylaşabilirsin

Fırında Köfte Patates

  • Orta

Açıklama

Paylaş

Fırında Köfte Patates

Yaşamının en büyük alanını yiyecek kaplamaktadır. Yemeğin hazırlık süreci ve oluşum süresi de bu süre kaplayan bölümlerde yer almıştır. Bu süreı ne kadar doğru bir yemekte değerlendirdiğimiz yemeği servis edip tadına baktıktan sonrasında ortaya çıkar.
Yiyecek hazırlık sürecinin yoruculuğunun sonucunda insan güzel ve leziz bir yiyecek ister. İşte bunlardan birisi de fırında köfte ve fırında patates bu iki yiyecek ayrı ayrı da yapılabileceği şeklinde beraberde çok leziz olmaktadırlar. Ek olarak patatesli köfte de leziz yemeklerdendir. Fırında köfte şu an tarifini üstü kapalı vereceğimiz bir yiyecek tarifidir. Fırında köfte patates ve fırında köfte tarifi aslına bakarsanız benzerlik taşıyan yemeklerdir.

Fırında Köfteli Patates Yemeği Malzemeleri

2 tane domates
2-3 tane patates
2-3 tane yeşil biber
Sıvı yağ
1.5 yiyecek kaşığı domates salçası

Fırında Köfte Tarifi İçin

2-3 diş sarımsak
Yarım kilo kıyma
1 tane kuru soğan
1 tane yumurta
Yarım su bardağı kadar ufalanmış bayat ekmek içi yada galeta unu
Tuz
Karabiber
Pul biber

Fırında Patates Köfte Hazırlanışı

Köftenin hazırlık sürecine başlarken sarımsak, soğan ince ince doğranır ya da blenderdan geçirilir. Hemen sonra yumurta da eklenip karıştırılır. Hemen sonra tüm köfte malzemeleri eklenip harmanlanır. Hemen sonra köftelerin oluşturulması için ufak ufak parçalar kopartılıp elde yuvarlanılıp hafifçeçe bastırılır.
Hemen sonra patatesler kalınca kalınca elma dilimi halinde kesilip ocakta köfte patates kızartılmaya bırakılır. Bu kızarma işlemi uzun soluklu değil hafifçe olarak yapılır.
Hemen sonra bir fırın tepsisi alınır. Patates ve köfteler yaydırılır. Üzerine salça su ile birazcık sulandırılır ve yarım çay bardağı sıvı yağ eklenmiş olur. Karıştırılıp patates ve köftelere dökülür. Köfteli patates yemeğini süslemek için biber ve domatesler üzerlerine konur. Fırın önceden ısıtılır. Ve patatesli köfte fırında 25 dakika pişmeye bırakılır. Fırında köfte patates piştikten sonrasında servise alınır. Fırında köfte tarifi de bu tariften kolaylıkla yapılabilir.

(Visited 4 times, 1 visits today)

Nalan

Yemek tarifleri yazarı

Tarif yorumları

Bu tarif için henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu yazmak için aşağıdaki formu kullanın
Tavuklu Patates Yemeği
önceki
Tavuklu Patates Yemeği
Kıymalı Makarna
sonraki
Kıymalı Makarna Nasıl Yapılır?
Tavuklu Patates Yemeği
önceki
Tavuklu Patates Yemeği
Kıymalı Makarna
sonraki
Kıymalı Makarna Nasıl Yapılır?

Yorumunuzu Ekleyin