Lahmacun içi

Zorluk
Orta
Türü
Aperatifler
Yazar
Tarih
Lahmacun içi

Lahmacun içi:

Ilkin eti iyi seçmeniz gerek, sinirlerinin temizlenmesi ve yağının gerektiği kadar konulması gerek. Et kesinlikle zırh ile doğranmalı. Et makinesinde çekilen lahmacunun lezzeti olmazı. Sonrasında araç-gereç seçimi iyi yapılmalı. Soğan ile sarımsak pek anlaşamaz. Lahmacunda ya yeşil sarımsak kullanmak gerek, ya da soğan. Biz müşterinin istediği şeklinde hazırlıyoruz. Fakat kentimize ilişkin lahmacunda ağırlıklı olarak soğan kullanılır, bu soğanlar da gene zırhta çekilir. Salçası, biberi, maydanozu, tuzu yeteri kadar atılır. Domatesin suyu kesinlikle sıkılır.İyice karıştırıldıktan sonrasında, iş fırıncıya kalır. Eğer fırında serin yerde iyi pişirilmez ise bunca emek boşa gider.Fırından çıkıncı lahmacun bekletilmemeli, hamur harcı olur, buna da dikkat etmek gerek. Son olarak pervaz, ayran, cacık da yanında bulundurulmalı. Azca yenmeli bu da ayrı bir kültürdür.

Lahmacun İçi Malzemeler:

750 gr kaburga kıyması,
four-5 tane domates,
four-5 tane biber,
three/1 demet maydanoz,
5-6 tane büyük boy soğan
1 baş sarımısak,
2 yiyecek kaşığı biber salçası,
yarım çay bardağı sıvı yağ,
karabiber,
pul,
biber,
tuz,

 

Lahmacun içi Lahmacun içi Lahmacun i  i

Lahmacun içi

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri minik minik doğranır, soğanlar zırhtan geçirilir, salçayı, sıvı yağı, baharatları ekleyip özleşmesi için elle karıştırılır.  Bizim burada odun fırınları var oralarda pişirilir fakat fırına götürme imkanı olmayanlar ekmek hamur harcını alabilir yada kendileri mayalı hamur harcı yapmış olup merdaneyle açarak ortasına iç harçtan koyup evlerindeki fırında pişirebilirler. …

No comments yet, be the first to leave one!

Leave a Reply

Note: Comments on the web site reflect the views of their respective authors, and not necessarily the views of this web portal. Members are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*