Mangalda Kanat Sosu | Yemek yapmak
Mangalda Kanat Sosu

Sosyal platform da paylaş

Veya bu URL'yi kopyalayıp paylaşabilirsin

Mangalda Kanat Sosu

  • Orta

Açıklama

Paylaş

Mangalda Kanat Sosu

Her insanoğlunun sevmiş olarak tükettiği bir yiyecek olan tavuk mangal sosu ile görkemli bir lezzet olarak rağmenıza çıkıyor. Mangal yapmadan ilkin kesinlikle tavuk sosu hazırlayarak daha nefis tatlar elde edebilirsiniz. Tavuklar için çeşit boldur ve bunlardan birsi olan kanat için kanat sosu nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını vereceğiz.
Mangalda kanat yapmak için kesinlikle mangal sosu nasıl yapılır? Bilmek gerekir. Mangalda ızgara için yapılacak olan ızgara sosu yemeğinize ek olarak bir tat ve eşi olmayan bir koku verir. Izgara tavuk sosu nasıl yapılır? Mangal tavuk terbiyesi iyi mi olur? Ve ızgara tavuk terbiyesi nasıl yapılır benzer şekilde soruların cevaplarını aşağıda bulacaksınız.
Tavuk sosu tarifi ızgara yardımıyla son aşama sizi doyuran ve vazgeçemeyeceğiniz yemekler içinde yerini alacaktır. Izgara tavuk sosu tarifleri tamamımız tarafında kolaylıkla yapılabilir ve neticeları oldukça muhteşemdir. Tavuk mangal terbiyesi özenli ve güzel bir halde yapılarak terbiye edilen et pişirilmelidir.
Mangal eti nasıl hazırlanmış olur? Mangal eti için öncesinden alınan et güzelce yıkanmalı ve temizlenmelidir ve sosa bulanmaya hazırlanmalıdır. Mangal nasıl yapılır? Odun yardımıyla yakılan mangal içine ızgaralık soslu tavukları koyularak güzel bir mangal yapılır. Mangal nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını ek olarak aşağıda detaylı şekilde anlatacağım.

Tavuk Eti Sosları İçin Malzemeler

1 Yiyecek Kaşığı Salça
1 Yiyecek kaşığı Yağ
Yarım Yiyecek kaşığı Yoğurt

Azca oranda Tuz
Yarım Çay bardağı Limon Suyu
Azca oranda Karabiber
1 Çay kaşığı Pul Biber
1 Diş Sarımsak

Izgaralık Tavuk Sosu Yapılışı

Ilk olarak salça ve yağ karıştırılarak içine yoğurt, tuz, karabiber ve limon suyu eklenmiş olur. 2. Karıştırıldıktan sonrasında içine pul biber ve sarımsak ilave edilerek ızgara tavuk terbiyesi yapımına geçilir. Izgaralık tavuklar sosa batırılarak ızgara sosları ile hazırlanmış etler averaj 1 saat buzdolabında bekletilir.Peşinden mangal yapımı adım atar ve etler ızgara ile mangala koyularak etler pişirilir.

(Visited 724 times, 1 visits today)

Jale

" Sen şimdi bırak benim kim olduğumu... Bu gülü yetiştireceksen canın yanacak, elin kanayacak, güneş seni terletecek, bu bahçede gül bitmez diyenler olacak... Gül öyle yetiştirilmez böyle yetiştirilir diyenler olacak... Sen kendine şunu soracaksın; " Ben burayı gül bahçesi yapmak istiyor muyum? ". " Ben burada dünyanın en güzel güllerini yetiştirmek istiyor muyum? ". Eğer çok istiyorsan, ne eline batan diken ne de söylenenler umurunda olmayacak... Kim olursan ol tek isteğin şu kokuyu duymak olacak... " Mustafa Kemal ATATÜRK

Tarif yorumları

Bu tarif için henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu yazmak için aşağıdaki formu kullanın
Haşhaşlı revani
önceki
Haşhaşlı Revani Tatlısı
Kabak mücveri
sonraki
Kabak Mücveri Nasıl Yapılır?
Haşhaşlı revani
önceki
Haşhaşlı Revani Tatlısı
Kabak mücveri
sonraki
Kabak Mücveri Nasıl Yapılır?

Yorumunuzu Ekleyin