Patates Salatası | Yemek yapmak
Patates Salatası

Sosyal platform da paylaş

Veya bu URL'yi kopyalayıp paylaşabilirsin

Patates Salatası

  • Orta

Açıklama

Paylaş

Patates Salatası

Patates salatası günlerin eğer eğer olmazsa olmaz menüleri arasındadır. Fazlaca hanım toplanıp bir araya ulaşınca hem sağlıklı hem de midenin en rahat edebileceği naturel olarak ergonomik olmasını söylemiyorum bile patates salatası yaparlar. Patates salatası oldukça rahat bir aperatif türüdür. Bu sebeple içinde bulunan yeşillikler olsun gerek kendisi de mide de güçlük yaratacak bir gıda değillerdir.

Patates salatası çeşitleri bulunmaktadır. Fakat benim dimension aktaracağım genel de evde ki malzemelerle en ergonomik şekilde meydana getirilen patates salatası. Patatesli salata tarifleri içinde en vazgeçilmeziniz bu olacağına da inanırım. Bu sebeple hem ufaklıklara hem yaşlılara hem de gençlere tadı ile hitap etmektedir. Patates salatası tarifleri arasından dimension hususi seçtiğim patates salatası ;

Malzemeler:

4 tane haşlanmış patates
Dereotu
Maydanoz
Marul
Tuz
Pul biber
Karabiber
Kimyon
2 kaşık zeytinyağı
Roka
2 tane limon
2 tane domates
2 tane salatalık
1 tane soğan

Patates Salatası Yapımı:

Ocağa bir tencere konur. İçine bir miktar su ve patatesler atılır. Patatesler pişmesi ve yumuşaması için kapak kapatılır ve beklenir. Bu esnada ikimiz de salatanın diğeri malzemeleri için hazırlık yapılır. Tüm yeşillikler ince ince doğranır. Yeşillikler isteğe gore artırılıp, azaltıla bilinir.

Ondan sonrasında domates ve salatalık soyularak küp küp doğranır. Soğan ise daha ince bir halde doğranır. Limonlar limon sıkacağı ile sıkılır ve hepsi bir kaba alınıp üzerine dökülür.

Tüm baharatlar tek tek isteğe gore dökülür. Fakat şunu eklemek gerekir ki fazla kimyon salatanın tadında bazı bozukluklar yapmaktadır. Oldukça dökmemek en iyisidir. Son olarak zeytinyağı da eklenmiş olur.

Bu esnada artık patatesler olmuştur. O da soyularak küp küp doğranır ve salataya eklenmiş olur. İnce doğrama yapılmaz bu doğrama birazcık iri olmalıdır. Ondan sonrasında tüm malzemeler karıştırılır ve servis için tabaklara alınır.

(Visited 251 times, 1 visits today)

Jale

" Sen şimdi bırak benim kim olduğumu... Bu gülü yetiştireceksen canın yanacak, elin kanayacak, güneş seni terletecek, bu bahçede gül bitmez diyenler olacak... Gül öyle yetiştirilmez böyle yetiştirilir diyenler olacak... Sen kendine şunu soracaksın; " Ben burayı gül bahçesi yapmak istiyor muyum? ". " Ben burada dünyanın en güzel güllerini yetiştirmek istiyor muyum? ". Eğer çok istiyorsan, ne eline batan diken ne de söylenenler umurunda olmayacak... Kim olursan ol tek isteğin şu kokuyu duymak olacak... " Mustafa Kemal ATATÜRK

Tarif yorumları

Bu tarif için henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu yazmak için aşağıdaki formu kullanın
Kuru patlıcan dolması
önceki
Kuru Patlıcan Dolması
Boza tarifi
sonraki
Boza Tarifi
Kuru patlıcan dolması
önceki
Kuru Patlıcan Dolması
Boza tarifi
sonraki
Boza Tarifi

Yorumunuzu Ekleyin