Şeker Hamuru | Yemek yapmak
Şeker Hamuru

Sosyal platform da paylaş

Veya bu URL'yi kopyalayıp paylaşabilirsin

Şeker Hamuru

  • Orta

Açıklama

Paylaş

Şeker Hamuru

Şeker hamur harcını pastalar için mükemmel bir hamur harcı. Pastanın daha leziz olması buna bağlı. Pastanın görünüşü açısından istediğiniz şekilleri şeker hamur harcını yardımı ile yapabilirsiniz. Bu yüzden  şeker hamur harcını tarifi hakkında bilgiler verelim. Şeker hamur harcını nasıl yapılır diye merak ediyorsanız derhal dikkatlice sitemize gelmiş olarak tarifle buluşabilirsiniz.
Pasta hamur harcını olarak bilenen şeker hamur harcını yapılışı aslen çok kolaydır.
Şeker hamur harcını malzemeleri her an için bulunabilir. Şeker hamurunun yapılışı hem zahmetsiz hem de keyifli… Sizde şeker hamur harcını yapılışını merak ediyor ve şeker hamur harcını nedir diye düşünüyorsanız en doğru adrese geldiniz.
Hamur derhal pasta süsleme hamur harcını tarifi verelim. İstediğiniz renklerde şeker hamur harcını yapabilirsiniz. Renkli ve kırmızı şeker hamur harcını iyi mi yapılır diye düşünüyorsanız derhal aşağıdaki tarife göz atmalısınız.

Şeker Hamur harcını İçin Malzemeler

1 bardak dolusu mısır şurubu
1 bardak margarin (240 gram)
1 bardak şeker (220 gram)
tuz ( yarım çay kaşığı)
vanilya ( 1 çay kaşığı)
8 bardak pudra şekeri ( 1kg)
Kırmızı ya da isteğiniz renk besin boyası

Şeker Hamur harcını Yapılışı

Şeker hamur harcını için malzemeleriniz hazır. Şimdi derin bir kâsede pudra şekerini ve mısır şurubunu güzelce karıştırın.
Sonrasında ılık tereyağı, pudra şekerini, hafifçe tuzu, vanilyayı ilave edin. Güzelce karıştırmaya devam edin ve hamur harcını yoğurun. Pasta hamur harcını olacak şekilde yoğurulacak.
İѳtediğiniz renkte besin boyasını önceden belirleyerek hamur harcını ona bakılırsa parçalara ayırın. ( Farklı renklerde besin boyası kullanabilirsiniz. ) Bu hamurları besin boyası ile renklendirin.
Sonrasında hamur harcını güzelce yoğurun. Şeker hamur harcını yapımı bu kadar kolaydır. Açma esnasında kesinlikle un kullanmayın. Şeker hamur harcını açımınca un serpilmemektedir. Şeker hamurunuzla pastanızı güzelce yapabilirsiniz.

(Visited 10 times, 1 visits today)

Hale

Merhaba

Tarif yorumları

Bu tarif için henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu yazmak için aşağıdaki formu kullanın
Tavuklu Krep
önceki
Tavuklu Krep
Sütlü İrmik Tatlısı
sonraki
Sütlü İrmik Tatlısı
Tavuklu Krep
önceki
Tavuklu Krep
Sütlü İrmik Tatlısı
sonraki
Sütlü İrmik Tatlısı

Yorumunuzu Ekleyin