Zencefilli Ballı Süt | Yemek yapmak
Zencefilli Ballı Süt

Sosyal platform da paylaş

Veya bu URL'yi kopyalayıp paylaşabilirsin

Zencefilli Ballı Süt

  • Orta

Açıklama

Paylaş

Zencefilli Ballı Süt

Ballı zencefilli süt öksürük derdine bire birdir. Sütle bal karışımının yararları, bal zencefil yararları saymakla bitmez. Bilhassa öksürük için oldukça organik çözümlerdir.
Bu yazımızda da zencefil bal karışımı nasıl hazırlanmış olur, zencefil nasıl yapılır, toz zencefil ve bal karışımı nasıl yapılır, zencefilli bal neye iyi gelir, zencefil nasıl yapılır şeklinde sorulara cevap vereceğiz. Öksürük için bal tek başına yararlı olduğu şeklinde öksürük için bal karabiber ikilisi de tamamımız tarafınca kabul görmüştür.
Karabiber öksürük için yararlı beş besin içinde de yerini almıştır. Süt ve Bal Karışımının Yararları: Süt ve bal karışımı soğuk algınlığına karşı ve vücut direncine karşı yararlı bir ikilidir.

Zencefilli Bal Neye İyi Gelir?

Bal Zencefil Yararları: Ballı zencefil yararları saymakla bitmez. Zencefilli bal grip şeklinde rahatsızlıklarda oldukça iyi tedavi edici özelliği bulunan bir karışımdır. Yorgunluğu alma, sinir sistemini düzeltme şeklinde bir oldukça faydası bulunmaktadır. Peki ballı zencefil nasıl yapılır?

Ballı Zencefil İçin Malzemeler

Yarım çay kaşığı toz zencefil
1 çay kaşığı bal

Ballı Zencefil Yapılışı

Yarım çay kaşığı toz zencefili demlenmesi içi bir cezveye koyun. Ve üzerini bir çay tabağı yardımı ile kapatın. 10 dakika kadar fokurdamasını bekleyin.
Peki demlendikten sonrasında zencefil nasıl içilir? Zencefil demlendikten sonrasında bir beş dakika bekleyin. Ondan sonrasında fincanınızın yarısını zencefili eleyerek doldurun.
1 çay kaşığı bal ilave edin ve iyice karıştırın. Toz zencefil bal ikilisi bir araya gelmiş oldu.
Son olarak da bardağın diğeri yarısını süt ile doldurun. Ve ballı süt artık hazır.

Zencefil nasıl yapılır sorusuna sizler için yanıt verdik. Bal ve zencefil, bal ve süt karışımı bu kış aylarında sizin en yakın dostunuz olacaktır. Grip, bitkinlik şeklinde hastalıklarınız da en iyi kurtarıcınızdır. Öksürük için bal karabiber ikilisini de buluşturmak isterseniz birazcık karabiber de ekleyebilirsiniz çayınıza.

(Visited 511 times, 3 visits today)

Nalan

Yemek tarifleri yazarı

Tarif yorumları

Bu tarif için henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu yazmak için aşağıdaki formu kullanın
Peynirli Tepsi Böreği
önceki
Peynirli Tepsi Böreği
çingene pilavı
sonraki
Çingene Pilavı
Peynirli Tepsi Böreği
önceki
Peynirli Tepsi Böreği
çingene pilavı
sonraki
Çingene Pilavı

Yorumunuzu Ekleyin